Resim-Seramik-Heykel Kursu

Sanata ilgi duyan ve kendisini geliştirmek isteyen herkese açık olan resim atölyemizde çocuk ve yetişkinlere yönelik ayrı programlar sunulmaktadır.

Çocuklar İçin: 

RESİM KURSU

Çocukların hayal güçlerini ön planda tutan modüler bir program oluşturulmuştur. Eğlence,  sanat ve yaratıcılık dolu program,  çevresini ve kendisini tanıyan, farklı düşünebilen, araştıran ve  kendini ifade edebilen çocukların gelişiminde yaratıcı edimin önemine odaklanır. Program; sanat eseri incelemeleriyle; düşünen, araştıran, yorumlayabilen ve özgün yaratımlarda bulunabilen bireylerin yetişmesini hedefler.

Resim, Heykel, Seramik, Tasarım konuları, farklı teknik ve malzemeler kullanılarak öğrencinin kendine özgü algılama ve gelişim basamaklarına göre düzenlenir.

SERAMİK KURSU

Anadolu'nun ve Dünya tarihinin en eski üretimlerinden olan Seramik ; çocukların hayal gücünü geliştirmede kil ile biçimlendirmenin kullanıldığı değerli bir sanat etkinliğidir.

Her çocuk farklı algı, bilgi, sezgi ve duygu dünyası ile deneyime sahiptir.  Seramik kursunda çocukların iki ve üç boyutlu tasarımlar ile düşünme becerilerini geliştirmek hedeflenir.

Program Etkinlikleri:

- Sergiler

- Müze eğitimi ve geziler

- Ulusal ve uluslararası sanat programlarına katılım

  

 

 Yetişkinler İçin:

RESİM KURSU

Yetişkinler, sanatçı Davit UGHRELIDZE eşliğinde desen, kara kalem, yağlı boya ve sulu boya çalışmalarına katılmaktadır. Ayrıca güzel sanatlara hazırlık dersleri verilmektedir. 

 

Sanatçı  Davit UGHRELIDZE hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 

SERAMİK VE HEYKEL KURSU

 

Yetişkinler için, seramik ve heykel kursu programımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.