4-5 yaş için Orff Yöntemiyle Erken Müzik Eğitimi

Müzik, konuşma ve dans, insanın kendini ifade etme araçlarıdır. İster çocuk-genç, ister yaşlı olsun; her insanın içinde kendini sanatsal olarak ifade etme becerisi vardır. Bu beceri, oyun ve müzik yoluyla doğal bir süreçte ortaya çıkmaktadır. Farklı özelliklere sahip çocukların birbirleriyle etkileşimleri sayesinde deneyim ve öğrenme kendiliğinden oluşur. 

"Orff Schulwerk" insanın içinde zaten var olan yaratıcı güçleri açığa çıkarmasına ortam hazırlayan, temelinde ritim, hareket ve konuşma olan, insanların içlerinden geldiği gibi müzik yapıp, dans etmesine, doğaçlama yapmasına olanak tanıyan, insana bütün sanatsal alanları kombine ederek öğrenme, keşfetme, deneme ve yaratma ortamı sunan bir eğitim anlayışıdır. Erken Müzik Atölyesi, orff yöntemini kullanarak  çocukların müzikal ve ritimsel algılarını geliştirmeyi hedefler.

4-5 yaş aralığındaki çocuklara özel hazırladığımız Erken Müzik atölyesi, enstrüman çalmayan çocukların müziğe ilk adım atmalarını sağlar. Dersler; oyunlar, hikâyeler, şarkılar ve orff çalgıları eşliğinde yapılmaktadır. Çalışmalarda müzik ve hareket oyunlarıdan yararlanılır.

Detaylı bilgi ve kayıt için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Programın Faydaları

- Çocukta müzikal yönden gelişme sağlanması

- Ritimsel algıların gelişmesi

- Çocuğun müzikle kendini ifade etmesi, kendi müziğini yapması

- Öğrenme disiplini, grup sorumluluğu alma, başkaları ile çalışmayı öğrenme ve dikkat becerilerinin gelişmesi